O autorze
Joanna Konieczna - certyfikowany (TROP/Polskie Towarzystwo Psychologiczne) coach i trener z dwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie, organizacjach publicznych i pozarządowych. Pracuje również z Klientem indywidualnym. Specjalizuje się w budowaniu zaangażowania, rozwijaniu talentów, przeprowadzaniu przez kryzysy, wdrażaniu mniej popularnych rozwiązań biznesowych, mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz zmianach na poziomach: osobistym, organizacyjnym, społecznym.
Pracuje w oparciu o sokratyczną metodę nauczania, dyskusji i argumentacji, po której - jej zdaniem - ludzkość nie wymyśliła wiele więcej w zakresie coachingu, poza umiejętnością sprzedaży.
Prywatnie mama dwójki dzieci, mężatka i właścicielka trzech psów. Kocha ludzi, teatr, książki (wyłącznie na papierze) i film.
Więcej:
joannakonieczna.pl
facebook.com/joannakonieczna.coach

Dwie godziny demokracji

Miesiąc w miesiąc, od dziesiątego marca tego roku, mała grupka Obywateli RP staje na przeciw smoleńskiego tłumu z prezesem ojcem na czele i mówi: o demokracji, o państwie prawa, cytuje Lecha Kaczyńskiego, przypomina podstawy Konstytucji RP. Gdzieniegdzie, można usłyszeć, że Ci tam na scenie to oszołomy. Tylko tak się jakoś dzieje, że kiedy jeden z „oszołomów” zaczyna mówić do smoleńskiego tłumu, ten milknie. I słucha.

W miasteczku namiotowym KPRM stoi więcej, niż jeden namiot - logiczne, stąd nazwa „miasteczko”. Ale rzadko wiemy, kto tam spędza dnie i noce. I po co.
Jest tam KOD, jest KODE, są Obywatele RP i są jeszcze inni. Nie, to nie jest to samo, jedno ugrupowanie. Stoją tam obok siebie, w niezgodzie co do pryncypiów, ale w przyjaznej symbiozie. Podzieleni, bo jedni wierzą w ponurą, siermiężną walkę polityczną, drudzy w radosną edukację, jeszcze inni szukają pomysłu na długi marsz.
Prawdopodobnie jedni i drudzy mają rację - absolutnie każda metoda zatrzymania PiS-owskiego walca będzie skuteczna, o ile nastąpią w zgodzie i uzupełnianiu, a nie kolejnej rywalizacji politycznej.
Zmiany w Państwie, na poziomie struktur, dzieją się na naszych oczach. Potrzeba będzie lat, żeby to odkręcić - pytania jak, w jaką stronę i kiedy, na razie pozostają bez odpowiedzi. Dlatego rozmawiajmy - nawet jak narasta złość i bezsilność, nawet jak się poraniliśmy do bólu i nie możemy na siebie patrzeć. Skoro potrafisz, droga opozycjo pozaparlamentarna, wyprowadzić na ulice miliony ludzi, skoro milknie na wasz głos smoleński tłum, poświęcacie siebie i swoje życie na ciężką pracę u podstaw, dzień po dniu - poświęćcie jeszcze kilka minut na wymianę opinii. Dla wspólnego celu, który w każdej sekundzie Waszych sporów, traci frazeologiczne na znaczeniu - demokracji.
Zamiast dalszej pisaniny, proponuję, posłuchajcie tych, którzy poświęcili dwie godziny, aby spierać się o sens i przyszłość Konstytucji: prof. Monika Płatek, Henryk Sikora, Rafał Betlejewski, Paweł Kasprzak, Wojciech Kinasiewicz i Jacek Parol w audycji https://soundcloud.com/medium-publiczne/debata-co-mozemy-jeszcze-zrobic-dla-konstytucji-joanna-konieczna
Trwa ładowanie komentarzy...